Kocham Cię Dubico

kocham_cie_dubico_12Za starą szkołę, kółko rolnicze

Za dwa sołectwa, pól szachownicę

Za Olenderkę i część Dąbrowy

Za naszej Zosi kotlet schabowy

Za to, że wiosną wciąż mnie zachwycasz

Że jak nie upał no to śnieżyca

Za to, że tutaj czuję się swojsko

Ja tak po prostu kocham Cię...

Nowa wersja słów znanej piosenki stała się motywem przewodnim pikniku rodzinnego, jaki dla wszystkich mieszkańców gminy zorganizowała społeczność Dubicy. Piękna pogoda i doskonała organizacja imprezy zgromadziły rekordową liczbę uczestników.

Lista galerii >>>

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji mieszkańców, sprawowaną przez Księdza Dziekana Sławomira Olopiaka. W atmosferę pikniku rodzinnego wprowadził zgromadzonych występ pt. „Święto rodziny" przygotowany przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dubicy. Dla uczestników majówki wystąpił także kabaret z Sarnak, zespół taneczny z Publicznego Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Wisznicach oraz chóry „Aster" i „Radość".

Dla każdego coś miłego

Majówka obfitowała w wiele atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas imprezy można było wziąć udział w konkursie łucznictwa, warsztatach garncarskich, skorzystać z przejażdżek bryczką. Najmłodsi spędzali czas na placu zabaw, gdzie oprócz dobrej zabawy udało się także rozwijać zdolności artystyczne i wykonać wiele prac plastycznych. Przygotowano także loterię fantową. Fanty na loterię były zbierane wśród mieszkańców Dubicy i Wygody. Wszystkie losy wzięły udział w losowaniu nagród głównych, które ufundowali Wioletta i Marek Banaszczukowie. Przygotowano także wystawę prac Pani Teresy Bojanowskiej oraz prezentację pokonkursową kampanii społecznej „Postaw na rodzinę". Ekspozycję rękodzieła przygotowali pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przy okazji można było obejrzeć prezentację zarówno historycznych jak i współczesnych fotografii Dubicy. Podczas imprezy organizatorzy zapraszali do degustacji swojskich wyrobów mięsnych, przepysznych pierogów oraz ciast w specjalnie urządzonej kawiarence.

Galeria >>>

Rzut beretem

Majówka była także miejscem ostrej, sportowej rywalizacji. Do walki o puchar Wójta Gminy Wisznice stanęło 13 sołectw. Przedstawiciele poszczególnych wsi zmierzyli się w takich konkurencjach jak: siatkówka plażowa, rzut lotką do celu oraz rzut beretem. Bezkonkurencyjne okazało się sołectwo Kolonii Wisznice, drugie miejsce zdobył Curyn , na trzecim miejscu uplasowało się sołectwo Łyniew. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wisznice. Organizatorem I Gminnego Turniej Sołectw była Komisja Oświaty przy Radzie Gminy Wisznice. Na otarcie łez tych, którzy nie zwyciężyli w organizowanych zawodach i konkurencjach, wystąpił kabaret „Łzy sołtysa" z Sarnak.

Galeria >>>

Kocham Cię, Kocham Cię, Moja Dubico...

Ile lat ma najstarszy mieszkaniec Dubicy? Jakie są nieformalne nazwy poszczególnych rejonów wsi? Podaj jak najwięcej nazwisk dubickich sołtysów. Te i tym podobne pytania konkursowe wywołały niemało emocji, wrażeń a nawet sporów. W tym, wzorowanym na popularnym teleturnieju konkursie, wzięły udział dwie drużyny, utworzone ze zgromadzonej publiczności. Turniej przygotowała i prowadziła Katarzyna Nowak. W zorganizowanie konkursu zaangażował się także ksiądz Artur Zbański. Konkurencje wymagały nie tylko refleksu i odwagi ale przede wszystkim potrzebna była znajomość historii, topografii oraz wiedzy o współczesności Dubicy. Turniej „Kocham Cię, Dubico" zgromadził ogromną publiczność, która świetnie bawiła się przy kolejnych konkurencjach.

Galeria >>>

Coś dla ducha

Po uczcie przy kiełbasie i pierogach przyszedł czas na ucztę dla ducha. Majówka w Dubicy to nie tylko rozrywka. Po całym dniu pełnym różnorodnych wrażeń i atrakcji uczestnicy spotkali się na nabożeństwie majowym i Apelu Jasnogórskim. Spotkanie modlitewne poprowadził ksiądz wikariusz Artur Zbański. Wspólne śpiewanie przy ognisku zakończyło niedzielną imprezę.

Dzięki nim

Gratulujemy organizatorom przede wszystkim świetnych pomysłów ale także wspaniałej organizacji i umiejętności współpracy. Dzięki temu możliwe było przygotowanie doskonałej imprezy. Trudno byłoby wyliczyć wszystkich, którzy pracowali przy przygotowaniu majówki. Wszystkie prace przy przygotowaniu imprezy wykonali mieszkańcy Dubicy. Majowe imprezy w Dubicy to już tradycja, która corocznie ściąga coraz więcej osób. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym po raz kolejny przy dobrej zabawie spotkały się pokolenia, nie tylko mieszkańców Dubicy ale wszystkich miejscowości.

Imprezę wsparli: Kojpasz sp. j., Violmar Meble, Delikatesy Centrum, Sklep spożywczy „Razem"- Izabela Makaruk, Sklep obuwniczy „Sebek" - Maryla Suzonowicz, Sklep spożywczy- Janusz Bandzerewicz, Henryk Kuć , Ireneusz Ługowski „Dom weselny nad Zielawą", Zakłady Mięsne „Feliks" w Rossoszu, Mistrz Garncarski Piotr Skiba.

Publikujemy tekst piosenki, który został przygotowany na potrzeby majówki przez mieszkańców Dubicy.

{phocadownload view=file|id=318|text=Kocham Cię Dubico - tekst piosenki|target=s}

Elżbieta Sokołowska

sponsorzy