Filmowe lato z Francuzami w Wisznicach - zgłoś się!

W dniach 1-10 sierpnia będziemy mieli zaszczyt gościć u nas grupę 20 młodych Francuzów. W ubiegłym roku nasza młodzież uczestniczyła w projekcie „Milk Hip- Hop" we Francji. Tegoroczne spotkanie zorganizowane zostało w Wisznicach pod hasłem „Filmoteka młodego człowieka"

Projekt zakłada cykl warsztatów filmowych oraz festiwal filmowy, na który zapraszamy zarówno młodych filmowców- amatorów jak i wszystkich miłośników kina . Przegląd konkursowy i prezentacje kinematografii polskiej i francuskiej odbędą się 9 sierpnia w Wisznicach. Dodatkową atrakcją będą warsztaty regionalne, spotkania przy muzyce, wspólne wycieczki. Poszukujemy 20 chętnych osób między 15- a 17 okiem życia do udziału w projekcie. Pierwszeństwo mają osoby uczestniczące w ubiegłorocznej wymianie.

Zapraszamy na plenerowe seanse filmowe oraz do uczestnictwa w warsztatach filmowych. Zapisy w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach.

Wymiany młodzieży polsko- francuskiej zostały zorganizowane dzięki nawiązanemu partnerstwu między gminą Wisznice a Gminą Airvault we Francji. Wisznice i Airvault podpisały umowę partnerską w maju 2010r. Od tego czasu zorganizowano wiele różnorodnych wspólnych przedsięwzięć. We Francji powstał Komitet Miast Partnerskich Airvault – Wisznice. Prowadzone są tam zajęcia nauki języka polskiego oraz warsztaty kuchni polskiej. W maju tego roku w Airvault odsłonięto tablice informujące o tym, że Wisznice są miastem partnerskim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

przemowienie Pierrette tuz przed odkryciem pierwszego znaku odkrycie odkrycie 2

na drugim koncu miasta  na jeszcze innym koncu miasta airvault - wisznice

Elżbieta Sokołowska

mlodziez_w_dzialaniu_462

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Ta publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja nie ponosi dpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

 

sponsorzy