Dni Wisznic - piknik zielarski 2011

16-17 lipca odbędą się Dni Wisznic- piknik zielarski. Przygotowaliśmy dwudniowy szereg różnorodnych atrakcji na tę okazję.

Rockowy wieczór sobotni rozpocznie zespół Manneguins, następnie kabaret Absolwent i pokaz freestila piłkarskiego w wykonaniu Łukasza Bajko. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół Podoba Mi Się, po nim zabawa taneczna ze „Studiem bliźniak” z Łomaz. W niedzielę na boiskach przy GOK będzie można oglądać zdrową rywalizację zawodników uczestniczących w Powiatowym Turnieju Siatkówki Plażowej. Uczestnicy projektu zajmą się zbieraniem ziół na łąkach i w lasach. Następnie odbędą się warsztaty zielarskie na stadionie: zajęcia, gry i zabawy integracyjne dające ogólną wiedzę na temat ziół. Atrakcją warsztatów niewątpliwie będzie możliwość degustacji potraw ziołowych. Będzie można również zapoznać się z procedura wyrabiania maści i syropów leczniczych z ziół. Natomiast miłośników fotografii zapraszamy do Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach na otwarcie wystawy fotoklubu Podlaskiego pt. Gmina Wisznice w Obiektywie. Tuż po otwarciu odbędzie się spotkanie z Dariuszem Tarasiukiem – współautorem książki „Śladami minionego czasu…Monografia Gminy Wisznice”. Na stadionie Sportowym GLKS-T „Tytan” będą występować dla Państwa młode talenty z Koła Muzycznego Gminnego Ośrodka Kultury i Szkoły Muzycznej Music Fun. Dla miłośników tańca przewidzieliśmy występ zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach. Na niedzielne popołudnie przewidzieliśmy występy lokalnych chórów Aster i Polesie oraz białoruskiego zespołu folklorystycznego – Błagawiest i solistki Angeliny Pittery. Najmłodszych uczestników pikniku bawić będzie teatrzyk pt. „Ptasie trele”. Miłośników mocnych wrażeń zapraszamy na pokazy karate Kyokushin, pokazy sprzętu straży granicznej, straży pożarnej i policji. Ogromną dawkę śmiechu zaserwuje kabaret „Widelec”, a po nim wystąpi gwiazda muzyki Disco Polo Zenek Martyniuk Akcent.

Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje : gastronomia: Pub Bosman, wesołe miasteczko, stoiska wystawiennicze, kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Piknik zielarski został zorganizowany w ramach projektu Promocja kultury i turystyki na terenie obszaru turystycznego „Dolina Zielawy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa VII: Kultura, turystyka i współpraca międzyregionalna. Współorganizatorem pikniku jest Gmina Wisznice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wisznicach.

sponsorzy